O mně ...

… miluju zeleninu kvůli její jedinečné schopnosti obnovovat zdraví a harmonizovat tělo i duši… 

… a proto vznikla Zele(ná)nina 

Marta Fleischhansová alias Zelená Nina

V roce 2014 jsem založila projekt Rawberry. Baví mě připravovat cateringy a občerstvení, které lahodí oku i chuťovým buňkám.  Vařím/(ne)vařím pro skupiny na jedno i vícedenních pobytech a retreatech – většinou vegansky, s velkým poměrem raw food. 

Spolu se zeleninovými skřítky chodím do škol a školek s workshopem Laboratoř Zelené Niny – o zelenině se zeleninou. Pořádám workshopy i pro dospělé, přednášela jsem např. na festivalu Evolution. Podílela jsem se na projektu Food of Love s Evou Kavkovou. Jsem certifikovaným výživovým poradcem se zaměřením na živou stravu, ale nevyhýbám se ani jiným způsobům stravování. 

Dokud je člověk zdravý, tak většinou nepotřebuje měnit životní styl nebo návyky. Teprve, když nastane nějaký problém, začne postupně přehodnocovat a hledat příčinu. I já jsem řešila dlouholeté zdravotní obtíže, spojené s trávením a dýcháním. Vyzkoušela jsem ledacos, až jsem se dostala k raw food.

Radost z jídla, radost ze života …

Živá strava u mě zafungovala a nadchla jsem se pro ni. Proto mě baví inspirovat své blízké a představovat neotřelé kombinace a pestrou paletu jídel, složených hlavně ze zeleniny, semínek, oříšků, mořských řas, bylinek a dalších darů přírody.

Jsem však přesvědčená o tom, že zdravotní potíže je ideální řešit nejen úpravou stravy, ale také každodenním hledáním a nacházením celistvosti. Poslední dobou je mým velkým pomocníkem i kraniosakrální terapie, bez které si už život nedokážu představit.

Ještě něco o mně …

Dříve jsem pracovala na sekretariátu prezidenta Václava Havla (1996-99), 17 let jsem působila na New York University Prague, nejdéle jako koordinátorka hudebního programu, získala jsem bakalářský titul v oboru Japonská studia na FFUK (2008).

Mou velkou láskou je hudba – zpívala jsem v několik pěveckých sborech, hraju na ukulele. Manažersky jsem podporovala úžasné hudebnice a skladatelky Beatu Hlavenkovou a Dorotu Barovou. Působila jsem také v centru Be Balanced. Působila jsem jako příležitostná lektorka příměstských táborů a workshopů se zaměřením na výtvarku pro Výstaviště Praha.

Baví mě japonská kaligrafie, tušová malba, kreslení a malování, mozaika, koláže a další… 

Ve školním roce 2022-23 jsem absolvovala výcvik kraniosakrální osteopatie u Radka Neškrabala. Mám tři úžasné děti.

Foto Agnes Vanilková