O mně

Proč Zelená Nina? Zele-nina!

Jsem Marta Fleischhansová a když chodím do škol a školek s workshopem Laboratoř Zelené Niny, který je o zelenině, se zeleninou, stávám se Zelenou Ninou. To jméno už ke mně přirostlo.

Dospělým nabízím od podzimu 2023 kraniosakrální ošetření

A jak to všechno vzniklo?

Dokud je člověk zdravý, většinou nepotřebuje měnit životní styl. Teprve, když nastane nějaký problém, začne postupně přehodnocovat a hledat příčinu. I já jsem řešila dlouholeté zdravotní obtíže, až jsem se dostala k raw food. Pár let jsem rozvíjela projekt Rawberry, nabízela jsem cateringy, raw dobroty nebo vegan stravování na různých seminářích.

Živá strava u mě zafungovala a nadchla jsem se pro ni. I proto mě baví inspirovat ostatní a představovat neotřelé kombinace a pestrou paletu jídel, složených hlavně ze zeleniny, semínek, oříšků, mořských řas, bylinek a dalších darů přírody. Občas o tom napíšu nějaký příspěvek.

Zároveň jsem také přesvědčená o tom, že zdravotní potíže je ideální řešit nejen úpravou stravy, ale také každodenním navracením se k naší celistvosti a dokonalosti. K tomu mi dopomáhá kraniosakrální terapie, bez které si už život nedokážu představit a proto svou zkušenost předávám dál.

 

Ještě něco o mně…

Dříve jsem pracovala na sekretariátu prezidenta Václava Havla (1996-99), 17 let jsem působila na New York University Prague, nejdéle jako koordinátorka hudebního programu, získala jsem bakalářský titul v oboru Japonská studia na FFUK (2008). V současnosti pracuji pro Národní pedagogický institut ČR v PR oddělení projektu NPO 3.1 DIGI, který se zaměřuje na digitalizaci ve školství. Poskytuji také kraniosakrální ošetření s prvky biodynamiky (výcvik kraniosakrální osteopatie jsem absolvovala Radka Neškrabala v roce 2023).

Mou velkou láskou je hudba – zpívala jsem v několik pěveckých sborech, hraju na ukulele. Manažersky jsem podporovala úžasné hudebnice a skladatelky Beatu Hlavenkovou a Dorotu Barovou. Působila jsem také v centru Be Balanced. Působila jsem jako příležitostná lektorka příměstských táborů a workshopů se zaměřením na výtvarku pro Výstaviště Praha

Baví mě japonská kaligrafie, tušová malba, kreslení a malování, mozaika, koláže a další… 

 

Foto Agnes Vanilková

Příspěvky