Kokosový kefír

Znáte Genuine coconut? Prodává ho například Albert – ve stádiu zralosti mezi mladým kokosem a tím klasickým hnědým, úplně zralým. Tenhle obsahuje ještě spoustu vody a kokosové „maso“ je poloměkké.

Je vybaven dřevěným šťourátkem a brčkem na jednoduchou konzumaci blahodárné kokosové vody kdekoli v terénu. A i bez sekáčku se dá celkem snadno rozbít, protože v půlce (na úrovni rovníku) je kolem dokola vytvořen vryp – jakási jednokolejka. Takže stačí trochu víc udeřit a kokos obnaží své maso.

Dužina je skvělá jen tak a nebo rozmixovaná s ananasem na Piña coladu

(když je ananas dostatečně zralý, není třeba doslazovat).

 
A úplně nejlepší je z něho kokosový kefír – já si ujíždím na Symbiotic keefir od Wild & Coco, který nemá konkurenci, ale jde to i doma. Stačí rozmixovat dužinu s kokosovou vodou (když ji všechnu vypijete, použijte filtrovanou) a přidat probiotika – jednu tobolku nějakých kvalitních, nejlépe vegan – a nechat den až dva stát při pokojové teplotě v polouzavřené skleničce.
 

Pokud si pěstujete doma kombuchu nebo tibi krystaly, popřípadě vodní kefír od WUGI – Oslavujeme zdraví, tak procesu fermentace pomůže přidat po umixování cca lžíci hotového nápoje a máte zaručeně živý domácí kefír. Je to extrémní lahůdka, speciálně pro ty, kteří nemohou mléčné kysané nápoje kvůli alergiím a intoleranci laktózy.

Kefír je tak dobrý, že vyfotit plnou lahvičku je skoro nemožné.😃 Níže na obrázku je s příchutí kurkumy – žlutý a maliny – růžový. Společnost mu dělá sirup z čerstvých smrkových větviček, jedlová tinktura a kopřivové chipsy ze sušičky.
 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *